вход на сайт

Имя пользователя :
Пароль :

Восстановление пароля Регистрация

Строки давності для перевірок держпраці та застосування штрафів

Опубликовано: 25.10.2018

Якими є строки давності для перевірок держпраці, для застосування відповідних штрафних санкцій до підприємства?

Орган Держпраці хоче здійснити на підприємстві позапланову перевірку. Раніше підприємство перевірялося шість років тому.  З якою пріодичністю Держпраці може проводити такі перевірки? Чи існують строки давності у таких перевірок для застосування штрафів та притягнення до адміністративної відповідальності?

 Законодавством не встановлено строків давності на проведення перевірок органами Держпраці

Тому підприємство можуть перевірити за будь-який період його діяльності та без обмеження строком.

 Матеріали за темою

Документи, що стосуються трудових відносин мають зберігатися на підприємстві довше, ніж усі інші документи! Нормативно-правовим актом є Перелік типових документів, що використовується усіма організаціями при визначенні строків зберігання документів.

Перелік типових документів створюється державними органами та органами місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, що затверджений наказом Мінюсту від 12.04.2012 року № 578/5 (далі - Перелік № 578/5). Відповідно до пункту 1.7 Переліку № 578/5 строки, указані в ньому є мінімальними, скорочувати їх не можна.

 Згідно пунктів 121, 492, 499 Переліку № 578/5 реєстраційні журнали з кадрових питань, трудові договори, особові картки працівників повинні зберігатися протягом 75 років. Отже, фактично строки давності для перевірок держпраці складають 75 років!

Отже під час перевірки можуть перевірити навіть те, що відбувалося протягом усієї діяльності підприємства.

Посадова особа підприємства за порушення вимог  законодавства про працю та охорону праці притягується до адміністративної відповідальності (стаття 41 КУпАП). Відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення накладається:

стосовно разових порушень - протягом двох місяців із дня вчинення; стосовно триваючих порушень - не пізніше як через два місяці з дня їх виявлення.

Визначення поняття “триваюче правопорушення” законодавство, на жаль, не містить. З роз'яснень держорганів можна зрозуміти, що це правопорушення, яке можна виявити в ході перевірки (воно має місце тоді, коли йде перевірка). Як правило, порушення законодавства про працю є триваючими.

Штрафи, що передбачені частиною 2 статті 265 КЗпП є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно - господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу (далі - ГК). Строки давності установлені статтею 250 ГК - шість місяців із дня виявлення порушення - на них не поширюються . Законодавством інших строків давності не передбачено. Отже у даному випадку за порушення норм КЗпП строку давності немає.

Треба відмітити, що штрафи, що накладаються відповідно до статті 265 КЗпП стали діючими з 01.01. 2015 року. Враховуючи це, вони можуть застосовуватися тільки до правопорушень, які вчинено після цієї дати. Однак вони можуть застосовуватись і до триваючих правопорушень, які здійснено до 01.01.2015 року (лист Держпраці від 04.01. 2017 року № 57/4. 1/ 4.1 - ДП - 17).   

Поиск по сайту
Меню
Реклама на сайте
Архив новостей
Реклама на сайте

Реклама на сайте







Архив сайта
Информация
www.home-4-homo.ru © 2016 Copyright. Все права защищены.

Копирование материалов допускается только с указанием ссылки на сайт.
   
rss