вход на сайт

Имя пользователя :
Пароль :

Восстановление пароля Регистрация

Як повернути товар, що має істотні недоліки ?

Опубликовано: 11.01.2019

видео Як повернути товар, що має істотні недоліки ?

Week 9, continued

Якщо Ви придбали товар (телефон, телевізор) та у Вас є в наявності усі підтверджуючі на купівлю документи (квитанція, чек), але користуватись товаром стало неможливо (не показує телевізор, не вмикається мобільний телефон) Ви повинні звернутися до продавця (виробника), сервісного центру із заявою про усунення недоліків. Особа має право замінити товар або повернути витрачені на купівлю товару кошти, якщо буде встановлено, що даний товар має істотні недоліки.



Для того, щоб знати що саме законодавець вкладає у розуміння поняття «істотний недолік» нам потрібно ознайомитись із п.12 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», зокрема:

істотний недолік – недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:


Week 7, continued

він взагалі не може бути усунутий; його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів; він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором.

Тобто, якщо після усунення недоліку товару він (недолік) проявляється знову з незалежних від Вас причин Ви маєте повне право (згідно ч.1 ст. 8 ЗУ «Про захист прав споживачів»), на власний розсуд, обрати ОДНУ З ДІЙ , а саме:

1) розірвати договір та повернути сплачену за товар грошову суму;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Якщо Ви вирішили розірвати договір та повернути сплачену за товар суму, в такому випадку магазин повинен надати Вам Акт про неможливість здійснення ремонту. У Вас буде на руках підтверджуючий документ до якого Ви додаєте заяву про повернення коштів.

При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред’явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни – виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Якщо Ви вирішили замінити товар на такий же або аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), в такому випадку Вам потрібно звернутися із заявою про заміну товару. Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни – виходячи з вартості на час купівлі.

ПОРАДА: Коли Ви приносите придбаний товар на ремонт до продавця Ви повинні подати заяву щодо гарантійного ремонту товару, а Вам уповноважена особа повинна обов’язково надати квитанцію із зазначенням усіх даних по товару (дата, найменування товару, недолік і т.д.). Ви маєте право, на час ремонту товару, попросити з обмінного фонду продавця надати Вам такий же товар або аналогічний товар із наявних у продавця.

Уважно прочитайте заповнену квитанцію. Якщо Ви побачите, що у квитанції присутні наступні визначення:

строк усунення заявлених несправностей 14 діб ; у разі неможливості усунення заявлених несправностей їх строк усунення може бути продовжено до 30 днів.

Ви можете внести правку у дану квитанцію закресливши слово «діб» і власноручно написати «календарних днів», дописати, що не погоджуєтесь на збільшення терміну гарантійного ремонту, а просите усунути недоліки протягом 14 календарних днів. В такому випадку Ви повідомите, що Вас влаштовує термін ремонту товару лише протягом 14 календарних днів (як визначено у законодавстві).

Зверніть увагу на те, що багато «сервісних центрів» насправді являються пунктами прийому товарів (дана інформація повинна вказуватись у квитанції під час прийому товару), а тому строк усунення несправностей буде відраховуватись з моменту отримання товару сервісним центром від пункту прийому.

_________________________________________________

Матеріали за темою:

Поиск по сайту
Меню
Реклама на сайте
Архив новостей
Реклама на сайте

Реклама на сайте







Архив сайта
Информация
www.home-4-homo.ru © 2016 Copyright. Все права защищены.

Копирование материалов допускается только с указанием ссылки на сайт.
   
rss