вход на сайт

Имя пользователя :
Пароль :

Восстановление пароля Регистрация

Коли на підприємство можуть завітати посадовці Держаудитслужби

Опубликовано: 15.01.2019

Коли на підприємство можуть завітати посадовці Держаудитслужби

21.11.2017

Замість Держфінінспекції була утворена Держаудитслужба, яка мала б замість контролю здійснювати аудит. Це судячи з назви, а за фактом нині майже нічого не змінилося, окрім найменування та структури новоутвореного органу. Бюджетні установи перевіряють посадовці цієї служби, як і раніше, і часто навіть перевищують свої повноваження, зокрема, перевіряючи нарахування зарплати.

Тож з’ясуймо, коли, у яких випадках і на яких підставах посадові особи органів Держаудитслужби можуть прийти з перевіркою на госпрозрахункове підприємство

Державний фінансовий контроль став аудитом чи ні?

Попри те що Мінфін ініціював реорганізацію Держфінінспекції шляхом перетворення в Держаудитслужбу начебто для заміни функції контролю на функцію аудиту, і попередня, і новоутворена служба керуються нормами профільного Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-ХІІ (далі —Закон № 2939). Назва закону говорить сама за себе.

Головним завданням  органу державного фінансового контролю згідно зі ст. 2 Закону № 2939 є здійснення державного фінансового контролю за:

використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних й інших активів; правильністю визначення потреби в бюджетних коштах і взяттям зобов’язань; ефективним використанням коштів і майна; станом і достовірністю бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Детальніше функції органу державного фінансового контролю прописані в ст. 8 Закону № 2939.

Види державного фінансового контролю:  проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель й інспектування (ч. 2 ст. 2 Закону № 2939).

Підконтрольні об’єкти.  Державний фінансовий контроль здійснюється:

у міністерствах й інших органах виконавчої влади; у державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування; у бюджетних установах; у суб’єктів господарювання державного сектора економіки; на підприємствах, в установах й організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували) державне чи комунальне майно; за  діяльністю суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності , які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, —  за судовим рішенням , ухваленим у кримінальному провадженні.

Які підприємства є об’єктом контролю чи звірки?

Суб’єкти господарювання державного сектора економіки

Суб’єктами господарювання державного сектора економіки є суб’єкти, що діють на основі лише державної власності, а також суб’єкти, державна частка в статутному капіталі яких перевищує 50% чи забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб’єктів (ч. 2 ст. 22 Господарського кодексу України, далі — ГКУ).

До об’єктів контролю належать і комунальні підприємства. Суб’єктами господарювання комунального сектора економіки є суб’єкти, що діють на основі лише комунальної власності, а також суб’єкти, у статутному капіталі яких частка комунальної власності перевищує 50% чи забезпечує органам місцевого самоврядування право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб’єктів (ч. 3 ст. 24 ГКУ).

Оскільки державні та комунальні підприємства засновані на частці державної (чи комунальної) власності й використовують, відповідно, державне (чи комунальне) майно, то вони вже на цій підставі є підконтрольними об’єктами.

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб  БЕЗКОШТОВНО  отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:

Читайте также

Поиск по сайту
Меню
Реклама на сайте
Архив новостей
Реклама на сайте

Реклама на сайте







Архив сайта
Информация
www.home-4-homo.ru © 2016 Copyright. Все права защищены.

Копирование материалов допускается только с указанием ссылки на сайт.
   
rss