вход на сайт

Имя пользователя :
Пароль :

Восстановление пароля Регистрация

Переоцінка корпоративних прав: чи є різниці з податку на прибуток

Опубликовано: 16.01.2019

Переоцінка корпоративних прав: чи є різниці з податку на прибуток

Підприємство — платник податку на прибуток, застосовує різниці з р. ІІІ ПКУ. У третьому кварталі 2018 року воно придбало частку в статутному капіталі (тобто корпоративні права) ТОВ у розмірі 100% за 100000 грн. Після придбання корпоративних прав була проведена їхня оцінка незалежним експертом, за підсумками якої вартість корпоративних прав становила 150000 грн.


Words at War: Eighty-Three Days: The Survival Of Seaman Izzi / Paris Underground / Shortcut to Tokyo

Відповідно до звіту оцінювача, в обліку підприємства була відображена дооцінка корпоративних прав (проводка  Дт 143 Кт 746 ) на дату балансу (30.09.2018) у сумі 50000 грн.

Чи є в розумінні 
ПКУ дооцінка корпоративних прав ТОВ переоцінкою цінних паперів? Чи виникатимуть «ціннопаперові» різниці з податку на прибуток від переоцінки?

ВІДПОВІДЬ:  Розпочнімо з термінології, яка допоможе надати відповіді на поставлені вище запитання.

Насамперед зауважимо, що в розумінні ПКУ корпоративні права та цінні папери — різні категорії. Про це, зокрема, свідчить пп. 14.1.81 ПКУ:

«…інвестиції — господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів,  корпоративних прав  та/або  цінних паперів  в обмін на кошти або майно».

Тобто ПКУ розмежовує ці поняття. Отже,  дооцінка корпоративних прав не є переоцінкою цінних паперів . Це важливо, адже під час переоцінки цінних паперів у платників податку на прибуток запускаються різниці з п. 141.2 ПКУ.

Таким чином, на операцію переоцінки корпоративних права (не цінних паперів) не поширюється дія різниці з п. 141.2 ПКУ. Наголошують на цьому й податківці в ІПК ДФСУ від 20.02.2018 р. № 699/6/99-99-15-02-02-15/ІПК:

«…нормами  розділу III Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з переоцінки (дооцінки, уцінки) корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі . Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування».

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформит и передплату на улюблене видання !

Щоб БЕЗКОШТОВНО   отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:

Читайте также

Поиск по сайту
Меню
Реклама на сайте
Архив новостей
Реклама на сайте

Реклама на сайте







Архив сайта
Информация
www.home-4-homo.ru © 2016 Copyright. Все права защищены.

Копирование материалов допускается только с указанием ссылки на сайт.
   
rss